deklaracja tagged posts

obliczenia_2698157

Formularz PIT można znaleźć w gazecie codziennej

Jeśli państwo ma poprawnie funkcjonować to niezwykle istotne jest to, aby miało w swoim budżecie pieniądze. Oczywiście najłatwiejszym sposobem na to jest ściąganie podatków od obywateli. Wiadomo, że dla nas nie jest to nic przyjemnego, jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że tak działa niemal każde państwo na świecie.

Więcej...
kobieta-gospodarstwa-skarbonka_1098-431

Rozliczenie podatku jest łatwiejsze, niż myślisz

Do rozliczenia podatku zobowiązana jest każda osoba, która w danym roku podatkowym osiągnęła jakikolwiek dochód. W naszym kraju zobligowani jesteśmy do rozliczenia się nawet z robót sezonowych, gdzie nasze wynagrodzenie byłoby minimalne. Ma to rzecz jasna plusy i minusy, jednak my nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić.

Więcej...
office-tools-4-1426114

PIT 37 – kto powinien z niego skorzystać?

Formularz PIT 37 to najbardziej powszechna deklaracja podatkowa. Zobacz, dla kogo przeznaczony jest ten formularz i w jaki sposób się go rozlicza.

Formularz PIT 37 przeznaczony jest dla osób, które uzyskały dochody za pośrednictwem płatników...

Więcej...
pc-1207686_640

Teraz możesz to robić przez internet

Kwestie związane z rozliczaniem podatków są bardzo ważne i należy ich pilnować. Tyczy to w równym stopniu pracowników, jak też pracodawców. Za niedopilnowanie obowiązków związanych z podatkami grożą sankcje w formie grzywny. W przypadku składania różnych deklaracji bardzo ważne jest także to, aby czynić to w wyznaczonych terminach.

Więcej...