dokumenty tagged posts

biznesmen-pracy-na-biurku-z-filiżanką-kawy-w-biurze_1150-710

Czym jest PIT 36?

Jedną z deklaracji podatkowych, które składa się w Urzędzie Skarbowym jest PIT 36, który dotyczy przede wszystkim osób posiadających zarobki opodatkowane według skali podatkowych, czyli osiemnastu procent oraz trzydziestu dwóch w przypadku nadwyżki dochodowej powyżej kwoty 85 tysięcy 528 złotych. Dla kogo jednak jest PIT 36?

Więcej...
personal-organizer-1427295

Rozliczając PIT korzystajmy z dostępnych ułatwień

Jeszcze kilkanaście lat wstecz, zanim komputery nie zdominowały nas na dobre, dużą grupę podatników  sama myśl o rozliczeniu podatku napawała strachem. Oczywiście chodziło o trudności z prawidłowym wypełnieniem zeznania podatkowego.

Więcej...
office-640700_640

Jak rozliczyć samodzielnie PIT w 2017 roku?

Wydaje się, że bezpowrotnie minęły już czasy, w których prosiliśmy o pomoc w rozliczeniu deklaracji podatkowych znajomych obytych w tematach około podatkowych lub też przekazywaliśmy nasz PIT do biura rachunkowego. Rozwój technologii oraz ogólna dostępność Internetu sprawiła, że jesteśmy w stanie całkowicie sami wypełnić PIT i złożyć deklarację podatkową.

Więcej...
technology-792181_640

Samodzielnie rozlicz pit

Czasami przez lata korzystamy z pomocy specjalistów, aby przedstawić w urzędzie skarbowym swoje zeszłoroczne dochody. Jednak może się okazać, że przyjdzie taki moment, gdy stwierdzimy, że jednak chcemy to robić samodzielnie, bo wówczas nikomu nie będziemy musieli płacić za tą usługę, a dodatkowo jeszcze mając więcej czasu, będziemy mogli się tym zająć szybciej, niż osoba, która rozlicza pit jeszcze dla kilkudziesięciu innych osób. Dlatego warto się dowiedzieć, co należy zrobić, aby mieć pewność, że robimy to prawidłowo.

Więcej...