formularz tagged posts

angielski-biały-wymiana-głowicy-pieniędzy_1203-5377

Czy wypełniliśmy już PIT 2017?

Wszyscy zarabiający mają świadomość tego ,że muszą wykazywać raz do roku to, co udało im się zarobić w roku poprzednim, a czas na to mają do ostatniego dnia kwietnia. Warto jednak już teraz się tym zająć, tak aby się później nie okazało, że termin nam uciekł i musimy zapłacić karę. Możemy się zastanowić, czy chcemy skorzystać z pomocy profesjonalistów przy takim rozliczeniu, czy może wolimy to zrobić sami. Jeśli liczymy na własne umiejętności, to warto wiedzieć, że jest wiele stron, z których możemy korzystać, aby poszukiwać odpowiedzi na dręczące nas pytania. Wówczas będziemy mieli pewność, że nie popełnimy żadnego błędu, a co się z tym wiąże, że szybko będziemy mogli zapomnieć o tym obowiązku, aż do początku następnego roku.

Więcej...
biznesmen-pracy-na-biurku-z-filiżanką-kawy-w-biurze_1150-710

Czym jest PIT 36?

Jedną z deklaracji podatkowych, które składa się w Urzędzie Skarbowym jest PIT 36, który dotyczy przede wszystkim osób posiadających zarobki opodatkowane według skali podatkowych, czyli osiemnastu procent oraz trzydziestu dwóch w przypadku nadwyżki dochodowej powyżej kwoty 85 tysięcy 528 złotych. Dla kogo jednak jest PIT 36?

Więcej...
kobieta-gospodarstwa-skarbonka_1098-431

Rozliczenie podatku jest łatwiejsze, niż myślisz

Do rozliczenia podatku zobowiązana jest każda osoba, która w danym roku podatkowym osiągnęła jakikolwiek dochód. W naszym kraju zobligowani jesteśmy do rozliczenia się nawet z robót sezonowych, gdzie nasze wynagrodzenie byłoby minimalne. Ma to rzecz jasna plusy i minusy, jednak my nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić.

Więcej...
office-tools-4-1426114

PIT 37 – kto powinien z niego skorzystać?

Formularz PIT 37 to najbardziej powszechna deklaracja podatkowa. Zobacz, dla kogo przeznaczony jest ten formularz i w jaki sposób się go rozlicza.

Formularz PIT 37 przeznaczony jest dla osób, które uzyskały dochody za pośrednictwem płatników...

Więcej...