informacje tagged posts

angielski-biały-wymiana-głowicy-pieniędzy_1203-5377

Czy wypełniliśmy już PIT 2017?

Wszyscy zarabiający mają świadomość tego ,że muszą wykazywać raz do roku to, co udało im się zarobić w roku poprzednim, a czas na to mają do ostatniego dnia kwietnia. Warto jednak już teraz się tym zająć, tak aby się później nie okazało, że termin nam uciekł i musimy zapłacić karę. Możemy się zastanowić, czy chcemy skorzystać z pomocy profesjonalistów przy takim rozliczeniu, czy może wolimy to zrobić sami. Jeśli liczymy na własne umiejętności, to warto wiedzieć, że jest wiele stron, z których możemy korzystać, aby poszukiwać odpowiedzi na dręczące nas pytania. Wówczas będziemy mieli pewność, że nie popełnimy żadnego błędu, a co się z tym wiąże, że szybko będziemy mogli zapomnieć o tym obowiązku, aż do początku następnego roku.

Więcej...
close-up-z-cyfrowym-tablecie-z-wynikami-finansowymi_1098-482

Co roku każdy podatnik – z definicji osoby posiadające dochody w minionym okresie dwunastu miesięcy – staje przed poważnym zadaniem, czyli rozliczeniem się z Urzędem Skarbowym. Niejednokrotnie jest nazywany „Fiskusem”, bądź też zwyczajną „Skarbówką”, jednak za każdym razem wzbudza w ludziach niemiłe dreszcze i myśl o nieuniknionym obowiązku przedstawienia swoich źródeł przychodów. Najczęściej oznacza to również spędzenie znacznej ilości czasu pośród papierów i stosów tabelek, które nie zawsze są zrozumiałe.

Więcej...
kobieta-gospodarstwa-skarbonka_1098-431

Rozliczenie podatku jest łatwiejsze, niż myślisz

Do rozliczenia podatku zobowiązana jest każda osoba, która w danym roku podatkowym osiągnęła jakikolwiek dochód. W naszym kraju zobligowani jesteśmy do rozliczenia się nawet z robót sezonowych, gdzie nasze wynagrodzenie byłoby minimalne. Ma to rzecz jasna plusy i minusy, jednak my nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić.

Więcej...
personal-organizer-1427295

Rozliczając PIT korzystajmy z dostępnych ułatwień

Jeszcze kilkanaście lat wstecz, zanim komputery nie zdominowały nas na dobre, dużą grupę podatników  sama myśl o rozliczeniu podatku napawała strachem. Oczywiście chodziło o trudności z prawidłowym wypełnieniem zeznania podatkowego.

Więcej...