zestawienie płac w firmie

Jak błyskawicznie i bezproblemowo wypełnić pit? O jakich sprawach jednocześnie warto pamiętać?

Każdego roku każdy z nas musi wypełniać deklarację podatkową, co oznacza pit. Nie za bardzo to lubimy, ponieważ jest to związane z wizytą w Urzędzie Skarbowym. Stop! Tak było dawniej, dzisiaj można skorzystać z pit online. Jedno faktycznie się nie zmieniło, gdyż niezbyt lubimy to robić, lecz aktualnie łatwiej złamać swoją niechęć, ponieważ dzięki internetowi robimy to błyskawicznie i we własnym domu. Pożegnać można więc kolejki w skarbówce, rozliczenie pitu nigdy wcześniej nie było tak proste.

aplikacja do fakturowania
Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com

Powstało rzeczywiście wiele programów, które pozwalają na złożenie każdej deklaracji podatkowej. Nieważne czy jest to pit 28 czy pit 36. Nie każdy jednakowoż program jest odpowiedni, jak więc wybrać najlepszy? Nie zapominajmy, iż najbardziej fachowy program do pitu musi odznaczać się kilkoma cechami – http://pi-tax.pl/category/pit-28/. Co najważniejsze musi być przygotowany pod bezpieczeństwo danych. Dane powinny być tak więc zapisywane tylko na twoim komputerze, by nie wyciekły do sieci.

Firma, która udostępnia jakiś program do pitu nie powinna przetrzymywać naszych danych na serwerach zewnętrznych. Sprawdźmy to, identycznie, transmisja danych musi być zaszyfrowana i zabezpieczona jak w banku – czytaj więcej. Istotne jest, aby taki program był w zgodzie z różnymi opiniami fachowców np. księgowych. Niezwykle istotna jest więc opinia różnorodnych tego rodzaju stowarzyszeń. Najbardziej znaczną natomiast rekomendacją jest fakt, że o programie bardzo przychylnie wypowiadają się księgowi oraz doradcy podarkowi, którzy od lat korzystają z danej aplikacji. Jeżeli specjaliści mają dobre zdanie o tym produkcie, to znaczy, iż funkcjonuje bez zarzutów.

oprogramowanie dla firmy
Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

Jak będziemy mieć to na uwadze możemy być pewni, że wybrany przez nas program będzie spełniał najważniejsze wytyczne w dziedzinie składania deklaracji pit. To bardzo ważne, żeby o tym pamiętać, ponieważ od tego zależy wiele. Jeżeli trafimy na niezbyt profesjonalny program, to nasza deklaracja może nie dotrzeć do Urzędu Skarbowego albo nasza aplikacja może być niekompletna. Co więcej, nasze dane być mogą zagrożone. Rzeczywiście jednak, obecnie prawie każdy z programów do składania pitu online jest w pełni niezawodny, ale zawsze warto sprawdzić, czy rzeczywiście wszystko jest okej.

Tags:  , ,