Dolary

Jak oddać pit z dochodów uzyskanych w Irlandii?

Gdy pracowaliśmy za granicą naszego kraju to, również możemy starać się zwrot podatku. Pamiętajmy o tym. Warto wiedzieć, że można się rozliczyć w kraju, w którym pracowaliśmy – czyli będąc tam lub w swojej ojczyźnie.

Moneta euro
Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko tak naprawdę jest zależne od przepisów kraju, w którym pracowaliśmy. Jeśli chodzi o zwrot podatku z Irlandii (rozliczenie pit za granicą na pitax.pl) to sytuacja wygląda następująco możemy otrzymać podatek nawet do czterech lat w tył i co istotne rozliczenie z urzędem w Irlandii nie spowoduje problemów przy rozliczaniu z naszą Skarbówką w kolejnych latach. Wszystkie informacje dotyczące kwoty, jaką możemy otrzymać są zawarte w dokumencie, który otrzymujemy na koniec naszej pracy od irlandzkiego szefa. Oczywiście, jeżeli chodzi o konkrety to musimy spojrzeć indywidualnie na sytuację każdej osoby. Tak jak w naszym kraju przy rozliczaniu się z podatku, tak też w Irlandii wszystko zależy od tego ile dana osoba płaciła składek, jak długo pracowała i jakie były warunki tego zatrudnienia. Jednak, jeżeli wydaje nam się, że takie rozliczenie w innym kraju totalnie przerośnie nasze możliwości, to powinniśmy skorzystać z usług firm, które odzyskają za nas nasze pieniądze. Oczywiście będzie trzeba zapłacić taką usługę. Jednak, jeśli okaże się, że kwota zwrotu jest duża, to można sobie pozwolić na takie wsparcie.

Zwrot podatku z Niemiec

Kilka monet
Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

W chwili, kiedy zależy nam na odzyskaniu naszego podatku spoza Polski musimy mieć konkretne dokumenty, które upoważniają nas do starania się o zwrot podatku z Niemiec (szerzej przeczytasz gdy chodzi o praca w Niemczech – zwrot podatku klikając ten odnośnik). Wiadomo, że istotne jest, to czy praca była legalna. Jeśli nie mieliśmy żadnych umów to na pewno nie dostaniemy żadnych środków.

Tak, więc jeśli praca była legalna to możemy dostać zwrot podatku nawet o pięć lat w tył. Także nie musimy się denerwować, że w związku z naszymi zawirowaniami życiowymi, pieniądze przepadną po kilku miesiącach. Oczywiście nie zawsze będziemy mieli czas, by się za to wziąć. Dlatego powstały firmy, które zajmują się właśnie ściąganiem należnych podatków ludziom, którzy już przenieśli się do naszego pięknego kraju i nie mają powodów by wracać do Niemiec. Dobrze zapłacić za takie usługi, jeśli chcemy otrzymać należne nam kwoty, a sami nie mamy jak się za to racjonalnie zabrać.
Tags: