calculation-390319_640

Jak podejść do składania deklaracji podatkowej?

Spośród wielu rzeczy, jakie musimy obowiązkowo robić, rozliczanie się z podatku jest chyba jedną z takich, jakie najmniej lubimy. Niestety, ale chyba nie ma osoby, jaka lubiłaby ten czas w ciągu roku, gdzie z każdej strony bilbordy przypominają o takiej konieczności, a czas nieubłaganie wylicza ostatnie dni przed końcem terminu. Zatem jak przejść ten proces bezboleśnie?

Niektórzy pomyślą, że przecież to niemożliwe, jednak nic bardziej mylnego. Po prostu zabierzmy się za to wcześniej. Nie ma sensu mieć tak długo na głowie sprawy, które trzeba załatwić. Jeśli uporamy się z tym raz-dwa, to na pewno poczujemy się o wiele lepiej. Zatem gdy już dostaniemy od naszego pracodawcy dokument pit 11, to możemy przystąpić do składania swojej deklaracji podatkowej. Jednak szukajmy pomocnych ułatwień. Gdy będziemy rozliczać pit 2017 program specjalnie do tych celów stworzony, powinien nam pomóc uporać się z tą kwestią bardzo szybko.

calculator-723925_640Dzięki niemu wypełnimy naszą deklarację, a co ważne będziemy mieli większą pewność, że zrobimy to dobrze. Wypełniając bowiem formularz papierowy, możemy zrobić więcej błędów. Sami bowiem musimy sprawdzić, chociażby czy uzupełniliśmy wszystkie konieczne pola. Natomiast w przypadku programu komputerowego, wyświetli nam się komunikat, że czegoś brakuje.

Oprócz tego będziemy mogli złożyć taką deklarację za pośrednictwem internetu. Dlatego wszystko pójdzie o wiele szybciej. Odejdzie też możliwość popełnienia dość częstego błędu przy składaniu deklaracji, a mianowicie zdarza się zapomnieć o złożeniu podpisu. Gdy składamy deklarację online, to podpisu nie musimy składać w ogóle. Za informację kontrolną służy podanie wysokości przychodów z roku poprzedniego. Bez tej informacji system nie przepuści nas dalej. Wszystko załatwimy szybko i bezproblemowo. Bez stania w kolejce i czekania na swoją kolej. Jako potwierdzenie trzeba zachować UPO, czyli urzędowe poświadczenie odbioru, które będzie naszym dowodem, że swoją deklarację złożyliśmy i że zrobiliśmy to w terminie.