dokumenty na stole

Jak szybko uzupełnić PIT a także nie musieć czekać w kolejce w urzędzie?

Kwiecień to miesiąc, gdy musimy przygotować swoje dokumenty tudzież uzupełnić deklaracje podatkowe. Wielu z nas ma kłopoty z poprawnym wypełnieniem deklaracji, ale z pomocą internetu bądź programów komputerowych można dokonać tego szybko oraz bezproblemowo.

Zależnie
dokumenty podatkowe
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

od tego jak uzyskaliśmy dochody trzeba uzupełnić odpowiednią deklarację PIT. Jest kilka ich wariantów a także zawiera się w nich inne informacje. W większości przypadków wypełniany jest PIT 37, który dotyczy pracowników pracujących na umowę o pracę bądź umowę zlecenie. Jeżeli po raz pierwszy musimy wypełnić deklarację, można mieć trudności z wykonaniem zadania, jednak z każdym kolejnym rokiem z pewnością będzie stawało się to coraz łatwiejsze. Warto odpowiednio wcześniej rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, żeby nie musieć oczekiwać w kolejkach a także żeby otrzymać wcześniej należny zwrot podatku. Aby zrobić to szybko, najlepiej pobrać program PIT, który pomoże nam w wypełnianiu dokumentów. Wybieramy odpowiedni formularz, a program dalej pokieruje nas jakie dane i gdzie należy wpisywać wypełniając PITy 2015 Program do uzupełniania PIT-ów jest bardzo intuicyjny a także prosty w obsłudze.
Jeśli uzupełnimy formularz można wydrukować gotowy dokument a także oddać go do Urzędu Skarbowego. Kiedy jednak chcemy uniknąć czekania w kolejce można deklaracje oddać drogą elektroniczną, a nie wykorzystując program PIT 2016 (więcej: jak rozliczyć PIT programem 2016), który będzie dotyczył zarobków w minionym roku, można wysłać

pit online
Autor: Eleleleven
Źródło: http://www.flickr.com

drogą elektroniczną, wchodząc na oficjalną stronę z formularzami.

Trzeba zarejestrować się na niej, by móc oddać własną deklarację. W przypadku składania PIT-ów w ten sposób, nie jest potrzebny podpis, a podane dane są weryfikowane na przykład kwotą dochodów sprzed dwóch lat jak również numerem PESEL. Jest to bardzo szybkie, wygodne oraz proste rozwiązanie, idealne dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu, żeby czekać w długich kolejach, które stają się coraz większe w kwietniu. Wypełnianie PIT-a nie musi być trudne, kiedy wykorzystamy do tego zadania odpowiednie narzędzia. Programy PIT zostały stworzone po to, by ułatwić nam to zadanie, a nieograniczony dostęp do internetu sprawia, iż możemy przekazywać nasze dokumenty elektronicznie.