pit

Nie trzeba sterczeć w długich kolejkach w urzędzie! Podatek możemy rozliczać przez sieć, szybko oraz komfortowo!

Od rozliczenia podatku oraz sporządzania pitów, nikt się nie wymiga,to po prostu nasz coroczny obowiązek, który musi się wypełnić. Dla wielu ludzi bywa to dość uciążliwe, gdyż trzeba poszukiwać biura rachunkowego lub osoby, która wykona dla nich deklarację, a później jeszcze wystawać w długiej kolejce, żeby przedłożyć wypełniony formularz w Urzędzie Skarbowym. Warto zaznaczyć, że nie musi tak się dziać! Wszak pit2015 można uzupełnić osobiście, a kolejek również da się uniknąć, deklarując podatek online.

Nie bój się rozliczać pitów!

Przepisy, druki i podatki – kombinacja wspomnianych słów budzi w ludziach obawę i jest powodem, że zazwyczaj nie zamierzają oni osobiście uzupełniać swych deklaracji. Boją się, że okaże się to zbyt trudne, lub że pomylą się w którymś miejscu, a potem będą musieli się tłumaczyć z pomyłki i nanosić sprostowanie. Najczęściej zanoszą zatem swoje pity księgowym lub bardziej zorientowanym w sprawach podatkowych znajomym. Tymczasem z wykorzystaniem prostego oraz wygodnego programu można rozliczyć się samodzielnie i wcale nie będzie to trudne.
pit
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

A później można unikać kolejek!

Nikt nie chce wystawać w kolejkach oraz tracić w nich cenny czas. Podatnicy nie są tu wyjątkiem. W momencie, gdy chce się oszczędzić czas oraz uniknąć oczekiwania w urzędzie, optymalnym rozwiązaniem będzie rozliczanie pit 2015 online (PIT 36). Ta wygodna alternatywa obecna jest w naszym kraju już od paru lat, a z każdym rokiem zdobywa coraz większe powodzenie. Właściwie to jedyna ewentualność, aby uniknąć kolejek w Urzędzie Skarbowym bądź potrzeby posyłania deklaracji listem.


I jeszcze pamiętaj o 1%

Przy okazji rozliczania pitów, warto pamiętać o potrzebujących, szczególnie że raz w roku można się im przysłużyć, nie dobywając własnej kieszeni! Po prostu uzupełniając deklarację podatkową, warto wpisać we wskazaną tabelkę oznaczenie KRS organizacji pożytku publicznego – rozlicz pit online. Przez to 1% podatku nie powędruje do Skarbu Państwa, ale wspomoże konto wskazanej fundacji bądź instytucji. To bardzo istotny aspekt deklaracji podatkowej, nie należy go lekceważyć, sugerując się, że 1% podatku to mała suma. Z wielu maleńkich sum robi się znaczniejsza, która bez wątpienia komuś pomoże.