obowiązek tagged posts

calculator-723925_640

PIT 36 trzeba wypełnić w odpowiednim momencie

Jeżeli mamy chociaż minimalną wiedzę na temat rozliczeń rocznych dochodów, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje nawet kilkanaście różnych rodzajów formularzy, a my żeby wszystko wypełnić musimy wybrać ten odpowiedni. Dlatego właśnie powinniśmy poczytać opisy różnych formularzy, tak aby się zorientować, który będzie właściwy dla nas, bo tylko wówczas możemy mieć pewność, że uda nam się prawidłowo wszystko rozliczyć, a co się z tym wiąże, że nie będziemy musieli składać żadnych korekt i wyjaśnień.

Więcej...
computer-313840_640

Czy wiemy, kiedy PIT trzeba wypełnić?

Pracodawca ma obowiązek na początku roku kalendarzowego wysłać do urzędu skarbowego pismo, w którym wykaże ile zarobiliśmy przez ostatnie 12 miesięcy i jaka część naszego zarobku powinna być wpłacona na rzecz państwa. Następnie my, jesteśmy zobligowani do tego, aby przesłać swój dokument, który możemy zlecić do wypełnienia w zakładzie pracy, albo wypełnić samodzielnie, jeśli rozliczamy się ze współmałżonkiem, czy przysługują nam jakieś ulgi. W przypadku tej drugiej opcji, warto się zastanowić, czy chcemy się rozliczać faktycznie samodzielnie, czy może przekażemy nasze dokumenty komuś, kto zajmuje się takim rozliczaniem zawodowo. Najważniejsze tutaj jest po prostu to, aby wszystko było dobrze wypełnione i żeby w odpowiednim czasie trafiło do naszego urzędu skarbowego.

Więcej...
rozliczenia podatków

Obowiązek tego, kto pracuje zarobkowo – rozliczanie się z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto w danym roku podatkowym miał jakiś dochód musi pamiętać, że obowiązujące w naszym kraju prawo podatkowe wiąże się z obowiązkiem rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Zlekceważenie tego obowiązku jest wyjątkowo surowo karane i może zakończyć się poważnymi problemami. Jak wypełnić PIT to pytanie, które stawia sobie naprawdę bardzo wiele osób. Warto jednak wiedzieć, że aktualnie odpowiedź na pytanie jak wypełnić PIT jest bez wątpienia banalnie prosta.
Więcej...
podatek

Rozliczenie z fiskusem – obowiązek każdego, kto zarabia. Dowiedź się, jak bezproblemowo rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto pracuje zarobkowo ma istotne obowiązki. Do tych, które bez wątpienia są niezwykle istotne zalicza się rozliczenie z fiskusem. Zapomnienie o tym obowiązku to bardzo dużo problemów. Na szczęście współcześnie rozliczenie PIT może być wykonane za pomocą Internetu – błyskawicznie, sprawnie i bez konieczności odwiedzenia urzędu.
Więcej...