pit

Osiągnąłeś dochód? Nie zapomnij o rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym – poznajswoje obowiązki podatkowe

W każdym kraju – też u nas – obowiązuje ściśle ustalone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby zatrudnione legalnie i tym samym zarabiające obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Niedopełnienie tego obowiązku zawsze oznacza poważne problemy. Dużo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Okazuje się, że wystarczy ściągnąć program z globalnej sieci komputerowej.

Jak wypełnić PIT to pytanie, które teraz nie ma już tak wielkiego znaczenia. Należy bowiem wiedzieć, że od pewnego czasu funkcjonuje opcja rozliczania się z Urzędem Skarbowym za pomocą Internetu. Wystarczy ściągnąć odpowiedni program – od stycznia 2016 roku będzie to program PIT 2015. Jego wypełnienie jest rzeczywiście bardzo proste (http://pit-tax.pl/category/e-pit/). Aplikacja ma intuicyjny interfejs, a oprócz tego mocno rozbudowaną opcję pomocy. Rozliczając się z fiskusem za pomocą aplikacji PIT 2015, można być pewnym, że wszystko odbędzie się w zgodzie z obowiązującymi przepisami.
pit
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Program został stworzony tak, aby z jego obsługą uporali się nawet ci, którzy nie mają wiedzy z obszaru podatków i finansów. Każda kolumna jest dokładnie opisana, a aplikacja podpowiada nam, co należy w dane rubryki wprowadzić. Równocześnienaprawdę precyzyjnie sprawdza, czy nie robimy pomyłek (pit-tax.pl). Jeżeli wpisana przez nas wartość jest niemożliwa, program od razu to wychwyci i nie pozwoli na wysłanie formularza. Przez to wszyscy ci, którzy decydują się na rozliczenie z fiskusem przez Internet mogą być pewni, że nie złożą formularza PIT zawierającego błędy. Za sprawą tego można poczuć się pewniej i bezpieczniej. Przecież z fiskusem nie ma żartów.

Internet to z pewnością wielkie osiągnięcie techniczne. Teraz z jego pomocą można nawet rozliczać się z Urzędem Skarbowym. To wielkie ułatwienie, które umożliwia zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Aby bowiem przez Internet przesłać wypełniony formularz PIT, nie należy nawet wychodzić z domu. Wszystko można zrobić, siedząc wygodnie w fotelu i popijają ulubioną kawę lub herbatę. Do tego otrzymuje się potwierdzenie akceptacji formularza i ma się pewność, że wypełniony został on prawidłowo. A wszystko po to żeby rozliczenie z fiskusem przestało być wreszcie czymś, czego Polacy się naprawdę boją.