PIT tagged posts

computer-313840_640

Czy wiemy, kiedy PIT trzeba wypełnić?

Pracodawca ma obowiązek na początku roku kalendarzowego wysłać do urzędu skarbowego pismo, w którym wykaże ile zarobiliśmy przez ostatnie 12 miesięcy i jaka część naszego zarobku powinna być wpłacona na rzecz państwa. Następnie my, jesteśmy zobligowani do tego, aby przesłać swój dokument, który możemy zlecić do wypełnienia w zakładzie pracy, albo wypełnić samodzielnie, jeśli rozliczamy się ze współmałżonkiem, czy przysługują nam jakieś ulgi. W przypadku tej drugiej opcji, warto się zastanowić, czy chcemy się rozliczać faktycznie samodzielnie, czy może przekażemy nasze dokumenty komuś, kto zajmuje się takim rozliczaniem zawodowo. Najważniejsze tutaj jest po prostu to, aby wszystko było dobrze wypełnione i żeby w odpowiednim czasie trafiło do naszego urzędu skarbowego.

Więcej...
close-up-z-cyfrowym-tablecie-z-wynikami-finansowymi_1098-482

Co roku każdy podatnik – z definicji osoby posiadające dochody w minionym okresie dwunastu miesięcy – staje przed poważnym zadaniem, czyli rozliczeniem się z Urzędem Skarbowym. Niejednokrotnie jest nazywany „Fiskusem”, bądź też zwyczajną „Skarbówką”, jednak za każdym razem wzbudza w ludziach niemiłe dreszcze i myśl o nieuniknionym obowiązku przedstawienia swoich źródeł przychodów. Najczęściej oznacza to również spędzenie znacznej ilości czasu pośród papierów i stosów tabelek, które nie zawsze są zrozumiałe.

Więcej...
praca przy komputerze

Dlaczego powinno się rozliczyć PIT-37 przez net?

PIT-37 jest dziś na ogół wypełnianą deklaracją podatkową poprzednio podatników. Na formularzu tym zdołamy rozliczyć różnorodne przychody, między innymi środki utrzymania z pracy zarobkowej, renty czy też emerytury socjalnej. Rozliczenie pit 37 poniektórym osobom zdoła sprawiać wiele trudności, nie każdy wie, jakim sposobem rozliczać PIT-y, jakie dane wpisywać w następnych rubrykach bądź w jaki sposób dobrze wyliczyć wszystkie kwoty. Właśnie dlatego należałoby skorzystać z ewentualności rozliczenia PIT-37 przez Net.
Więcej...
rozliczanie podatków

Jak dać sobie radę z prawnymi działaniami, które od czasu do czasu każdy z nas jest zmuszony przeprowadzać?

Pomimo tego, że większość ludzi nie prowadzi własnej działalności gospodarczej i nie zmusza się do zajmowania się jej sprawami księgowymi, to i tak będąc mieszkańcem naszego kraju, od pewnych dokumentów nie zdołamy uciec.Jednak, obecne czasy i sprawny rozwój techniki niezwykle upraszczają wykonywanie tych działań i umożliwiają załatwienia większej części z nich bez opuszczania domu.
Więcej...