podatek tagged posts

angielski-biały-wymiana-głowicy-pieniędzy_1203-5377

Czy wypełniliśmy już PIT 2017?

Wszyscy zarabiający mają świadomość tego ,że muszą wykazywać raz do roku to, co udało im się zarobić w roku poprzednim, a czas na to mają do ostatniego dnia kwietnia. Warto jednak już teraz się tym zająć, tak aby się później nie okazało, że termin nam uciekł i musimy zapłacić karę. Możemy się zastanowić, czy chcemy skorzystać z pomocy profesjonalistów przy takim rozliczeniu, czy może wolimy to zrobić sami. Jeśli liczymy na własne umiejętności, to warto wiedzieć, że jest wiele stron, z których możemy korzystać, aby poszukiwać odpowiedzi na dręczące nas pytania. Wówczas będziemy mieli pewność, że nie popełnimy żadnego błędu, a co się z tym wiąże, że szybko będziemy mogli zapomnieć o tym obowiązku, aż do początku następnego roku.

Więcej...
obliczenia_2698157

Formularz PIT można znaleźć w gazecie codziennej

Jeśli państwo ma poprawnie funkcjonować to niezwykle istotne jest to, aby miało w swoim budżecie pieniądze. Oczywiście najłatwiejszym sposobem na to jest ściąganie podatków od obywateli. Wiadomo, że dla nas nie jest to nic przyjemnego, jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że tak działa niemal każde państwo na świecie.

Więcej...
prove-it-1424779

Zasiłki z tytułu umowy o pracę w PIT-37

Oprócz standardowego wynagrodzenia za pracę, osoba zatrudniona może ubiegać się o wypłatę świadczeń wynikających z tytułu ubezpieczenia. Należy jednak to prawidłowo uwzględnić w rocznej deklaracji podatkowej.

Więcej...
office-tools-4-1426114

PIT 37 – kto powinien z niego skorzystać?

Formularz PIT 37 to najbardziej powszechna deklaracja podatkowa. Zobacz, dla kogo przeznaczony jest ten formularz i w jaki sposób się go rozlicza.

Formularz PIT 37 przeznaczony jest dla osób, które uzyskały dochody za pośrednictwem płatników...

Więcej...