wizerunek - firma

Podatki czyli obowiązek dorosłego człowieka

Każda osoba, która ma pracę i zarabia więcej niż kwota wolna od podatku, która w naszym kraju jest naprawdę bardzo niska, powinien rozliczenia się ze Skarbówką. Ministerstwo Finansów chcąc ułatwić nam ten proceder otworzyło platformę, gdzie możemy skorzystać z wysłania do Skarbówki e-deklaracji.

A to oznacza, że trzeba posiadać jedynie dostęp do komputera i Internetu i pity 2015 nie sprawią nam jakiegokolwiek kłopotu- www.pitaks.pl/. Oczywiście nie każdy ma ochotę rozliczyć się przez Internet. Dla osób, które wolą tradycyjne sposoby wszystko jest bez zmian. Wciąż możemy wybrać się do Urzędu Skarbowego, pobrać właściwy druk i książeczkę z objaśnieniami do druku i po prostu wszystko wypełnić. A następnie złożyć owe dokumenty właśnie w siedzibie Skarbówki, pod którą podlegamy.

firma - odbitka
Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór właściwego PIT-u

wizerunek - firma
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy nadchodzi czas rozliczeń ze Skarbówką wiele osób się stresuje, bo same nie do końca wiedzą, jak się za to zabrać. Ogółem najpierw musimy mieć niezbędne papiery od diemy, która nas zatrudnia, by można było wziąć się się za rozliczanie ze Skarbówką. Jeżeli otrzymamy już to, co trzeba ze swojej firmy musimy iść po druk, na którym dokonamy rozliczenia. Dla jednych osób będzie to pit 37, a dla innych może to być inny PIT. Powinniśmy zapytać osobę pracującą w Skarbówce, który PIT okaże się odpowiedni dla nas, ale można też spytać pracodawcę, bo on też przeważnie ma świadomość, który PIT będzie odpowiedni dla nas. Najistotniejsze to porozliczać się z Urzędem Skarbowym w terminie. Nie ma, co zostawiać wszystkiego na ostatni moment- wszystko o pit 37. Musimy nie zapominać, że to ważny obowiązek każdego dorosłego człowieka, którego dochody są wyższe niż kwota wolna od podatku. Zamiast więc się migać i mówić, że nie potrafimy wypełnić deklaracji podatkowej powinniśmy po prostu przysiąść i zacząć ją uzupełniać. Pierwsza strona to wiadomości dotyczące naszych danych osobowych, więc nie powinniśmy mieć trudności z jej wypełnieniem.

Na kolejnych kartkach trochę się dzieje, ale tu należy po prostu zajrzeć do objaśnień w książeczce, którą możemy wziąć do każdego typu PIT-u. I tak krok po kroku damy radę wszystko uzupełnić.
Tags:  , ,