rozliczenia pit

Rozliczenia podatkowe

Wraz z przyjściem nowego roku, miliony podatników czeka obowiązek rozliczenia się z fiskusem za 2015 rok. Datę wypełnienia formularza PIT wszyscy znamy, niemniej jednak połowa z nas zostawia ten obowiązek na ostatnią chwilę. Zwlekając, gubimy się w tabelkach, mylimy pojęcia, a nierzadko mamy problem z wyborem samego wniosku PIT.

podatki
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Często wystarczy nam jeden formularz, ale są okoliczności w których oprócz trzech zasadniczych formularzy musimy złożyć też kilka załączników. Przykładem może być PIT 28, przeznaczony dla Polaków, którzy osiągnęli dochody z najmu lub dzierżawy. O tym, że załącznikami do PIT 28 mogą być PIT-28A czy PIT-28B możemy dowiedzieć się z portalów podatkowych, których zadaniem jest pomaganie w prawidłowych wypełnianiu PIT-ów. Portal podatkowy – pitax.pl, zawiera szereg interesujących informacji dotyczących podatków, ale również pozwala na składanie deklaracji podatkowych za pomocą internetu. Do rozliczania się z fiskusem online, zachęca Polaków co roku Ministerstwo Finansów. Złożenie PIT przez internet jest najszybszym sposobem wypełnienia oraz dostarczenia deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego, co też zauważa coraz większa liczba podatników. Darmowe programy do rozliczania PIT-ów za pomocą internetu są na tyle szczegółowe, iż poradzi sobie z nim nawet użytkownik, który na co dzień nie ma zbyt wiele do czynienia z komputerem. W razie niejasności, podczas wypełniania zeznania podatkowego za rok ubiegły możemy uzyskać podpowiedzi, w jaki sposób krok po kroku odnaleźć się w programie.

rozliczenia online
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Aby wypełnić PIT, musimy tylko być użytkownikiem sieci oraz postępować zgodnie z objaśnioną na stronie instrukcją. Czytelne menu upraszcza wypełnianie rozliczenia podatkowego bez obaw o to, że pominięte zostaną istotne informacje, które w dobrze przygotowanym formularzu znaleźć się nie powinny – PIT 2016. Portal podatkowy gwarantuje dostęp do zeznania podatkowego 24 godziny na dobę w dowolnej chwili z każdego miejsca na świecie. Aby sprawdzić status własnego zeznania podatkowego, wystarczy jedynie zarejestrować się w serwisie. Nic prostszego.