rozliczenie tagged posts

startup-593332_640

Czy wiemy, jaki program zastosować?

Urząd skarbowy, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom podatników, stara się robić wszystko co w jego mocy, aby ułatwić wypełnianie i wysyłanie niezbędnych dokumentów. Dlatego właśnie proponuje co chwilę różnego rodzaju programy, wyjaśnienia, a także odpowiednie strony, na których można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Warto zobaczyć z czego można tutaj skorzystać, tak aby mieć pewność, że to co będzie przez nas zastosowane, pomoże nam tego typu dokumenty wypełnić nie tylko prawidłowo, ale także szybko.

Więcej...
przycisk-księgowy-wyliczenia-białego-kalkulatora_1262-2340

Nadpłata podatku

Dokonując obliczenia podatku w deklaracji rocznej możemy odkryć, że zaliczki na podatek były większe niż kwota wynikająca z zeznania. Taka sytuacja najczęściej ma miejsce kiedy korzystamy z ulg podatkowych, jak również kiedy rozliczamy się wspólnie z małżonkiem lub pobieramy zaliczki według progu podatkowego wyższego stopnia.

Więcej...
prove-it-1424779

Zasiłki z tytułu umowy o pracę w PIT-37

Oprócz standardowego wynagrodzenia za pracę, osoba zatrudniona może ubiegać się o wypłatę świadczeń wynikających z tytułu ubezpieczenia. Należy jednak to prawidłowo uwzględnić w rocznej deklaracji podatkowej.

Więcej...
office-581122_640

Rozliczenie PIT- jedynie online

O podatkach i rozliczeniach z nich wynikających zaczynamy z reguły myśleć już w końcówce roku. Bardzo dużą grupę z napawa to lękiem, ponieważ nie czują się dobrze w tych tematach, ale na pewno nie warto  się tego bać, ponieważ i na to jest prosty sposób.  Obecna technika  wyraźnie ułatwia nam dokonanie tego obowiązku.

Więcej...