skarbówka tagged posts

startup-593332_640

Czy wiemy, jaki program zastosować?

Urząd skarbowy, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom podatników, stara się robić wszystko co w jego mocy, aby ułatwić wypełnianie i wysyłanie niezbędnych dokumentów. Dlatego właśnie proponuje co chwilę różnego rodzaju programy, wyjaśnienia, a także odpowiednie strony, na których można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Warto zobaczyć z czego można tutaj skorzystać, tak aby mieć pewność, że to co będzie przez nas zastosowane, pomoże nam tego typu dokumenty wypełnić nie tylko prawidłowo, ale także szybko.

Więcej...
podatki

Co to jest PIT-28? Jak go szybko wypełnić?

Osoby opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych najprędzej rozliczają się z Skarbówką. Pora złożenia zeznania rocznego PIT-28 kończy się 31 stycznia. Termin ten dotyczy zarówno osób posiadających działalność a także osób posiadających korzyści z najmu, dzierżawy bądź też pozostałych umów o podobnych charakterze.
Więcej...
pieniądze na szali

W jaki sposób koniecznie trzeba się rozliczyć z dochodowego podatku, żeby szybko dostać wyliczoną nadwyżkę?

Opłaci się w miarę jak najszybciej rozliczyć się z podatku dochodowego. Zwłaszcza, gdy się przewiduje zwrot nadwyżki. Im prędzej się złoży podatkową deklarację, tym szybciej zostaną przelane naliczone pieniądze.
Więcej...