Laptop na biurku

Też nie preferujesz załatwiać „papierkowych” spraw? Zrób to przez internet

Coraz więcej czynności robimy w Internecie. Załatwiamy tak coraz większą ilość spraw, w pewien sposób nasze życie właśnie się tam przeniosło. Jest to z jednej strony dziwne, gdyż przestajemy w dużym stopniu utrzymywać ze sobą kontakt w realu, lecz z drugiej strony jest to bardzo wygodne.

Laptop i filiżanka kawy na stole
Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Nie jesteśmy zmuszeni wielu spraw załatwiać biegając po mieście, tracąc na to czas i a ponadto nerwy. Wiele spraw jesteśmy w stanie bez problemu zorganizować siedząc przed komputerem, także konkretnie tego typu spraw, których nie lubimy przecież załatwiać, na przykład rozliczanie pit 37.

Pit 37 jest znany prawie wszystkim. Spośród dwudziestu jeden milionów podatników, to konkretnie ten druk jest najbardziej rozpoznawalny, jest w największej liczbie przypadków najczęściej wypełnianą deklaracja podatkową (porady ekspertów w tym zakresie). Jednak, choć wypełniamy ją każdego roku to dość często jesteśmy zdumieni tą samą wątpliwością – no jak to wypełnić? Niestety, nawet nieznaczne błędy przy wypełnianiu to kolejna wizyta w Urzędzie Skarbowym, a co dopiero, jak ktoś wypełnia taki druk pierwszy raz w życiu? Wtedy trudności są jeszcze większe. Na szczęście jest rozwiązanie, jakie będzie ogromną pomocą zarówno dla osób czynnych zawodowo, które nie jeden raz wypełniały deklarację podatkową, jak i zupełnych żółtodziobów.

Wypełnienie pit 37 jest niezwykle łatwe (sprawdź sam e-formularz pit 37). Znajduje się tam czytelna instrukcja, jaka pomoże krok po kroku

Dokumenty na stole
Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

wypełnić deklarację podatkową. Z pit 37 skorzystają etatowi pracownicy, ale również pozostali pracownicy, zatrudnieni na umowę zlecenie i umowę o dzieło, pit 37 mogą także składać małżonkowie i osoby samotne wychowujące dzieci. Dobrze wiedzieć, iż takie możliwości zapewniają wyższy zwrot podatku.

Jak widzimy to naprawdę duże ułatwienie, dla każdej osoby, która ceni sobie czas. Jesteśmy w stanie taki zaoszczędzony czas przeznaczyć na jakąś formę relaksu, dla swoich zainteresowań czy dla rodziny. To jest istotnie największa zaleta internetu, że choć „zabija” trochę nasze więzi z innymi ludźmi, to jednocześnie oferuje coś w zamian. Na pewno z tej możliwości najbardziej zadowoleni są młodzi ludzie, dla których takie rozwiązania są w sumie czymś normalnym, także w innych dziedzinach. Będą zachwalać to też jednak osoby, które nie są przyzwyczajone do korzystania z internetu, lecz w takiej okoliczności na pewno docenią tę zaletę.