deklaracja podatkowa

Uzupełnianie PIT-ów nie musi być skomplikowane! Internet oraz pomocne pragramy, dzięki którym szybko poradzimy sobie z PIT-em

Gdy nadchodzi czas uzupełniania PIT-ów, zastanawiamy się w jaki sposób najszybciej dopełnić wszystkich formalności. Jest kilka sposobów na to, by nie musieć stać w kolejce w urzędzie jak również zdążyć przed terminami dostarczenia dokumentów. Wielu z nas ma trudności z wypełnianiem deklaracji PIT. Z pozoru proste zadanie może skończyć się wieloma błędami.

pit 2015 online
Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy błąd w dokumentach trzeba poprawiać osobiście w urzędzie, co wiąże się z ponownym czekaniem w kolejce do okienka. Żeby zapobiec pomyłkom, warto poprosić o pomoc osobę, która wie jak wypełnić dokumenty. Szczególnie jeżeli po raz pierwszy mamy styczność z wypełnianiem PIT-ów, pomoc innej osoby może stać się niezwykle przydatna. Znajomy księgowy lub inna osoba może posłużyć nam pomocą w wypełnieniu dokumentów, dzięki czemu z pewnością zdążymy dostarczyć wszystkie dokumenty na czas. Pomoc księgowych będzie również przydatna, kiedy jako pracodawcy musimy zająć się przygotowywaniem deklaracji dotyczących dochodów naszych pracowników (www.pitax.pl/wiedza/warto-wiedziec/ulga-w-pit-na-dzialalnosc-badawczo-rozwojowa/). Pamiętajmy także, by przestrzegać obowiązujących pracodawców terminów. Bardzo przydatnym narzędziem, które może pomóc w wypełnieniu deklaracji, jest program PIT 2015. Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia można szybko i bezproblemowo uzupełnić deklarację. Uzupełniając dokumenty za pomocą programu możemy uniknąć wielu błędów, które często zdarzają się w trakcie samodzielnego wypełniania deklaracji. Aby zaoszczędzić czas można także oddać PIT online. Dzięki zastosowaniu internetu można szybko uporać się z dokumentacją, bez konieczności stania w kolejce.

podatki 2015
Źródło: pixabay.com

Nie potrzebny będzie także nasz podpis, bowiem nasze dane zostaną weryfikowane w inny sposób. Może być to między innymi numer PESEL i kwota dochodów z poprzedniej deklaracji. Niezwykle ważne jest, by przestrzegać obowiązujących nas terminów, bowiem w przypadku opóźnień możemy być obciążeni dużymi karami pieniężnymi. Nie zwlekajmy więc i starajmy się dostarczyć dokumenty na czas (zerknij do poradni i przeczytaj m.in czy rozliczać dopłatę do okularów) . Uzupełnianie PIT-ów nie musi być problemem, jeśli odpowiednio się przygotujemy do tego zadania. Warto wspomóc się internetem albo pomocnymi programami do wypełniania PIT-ów, dzięki którym będzie to o wiele łatwiejsze i zajmie nam mniej czasu.