Category Podatki online

calculator-723925_640

PIT 36 trzeba wypełnić w odpowiednim momencie

Jeżeli mamy chociaż minimalną wiedzę na temat rozliczeń rocznych dochodów, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje nawet kilkanaście różnych rodzajów formularzy, a my żeby wszystko wypełnić musimy wybrać ten odpowiedni. Dlatego właśnie powinniśmy poczytać opisy różnych formularzy, tak aby się zorientować, który będzie właściwy dla nas, bo tylko wówczas możemy mieć pewność, że uda nam się prawidłowo wszystko rozliczyć, a co się z tym wiąże, że nie będziemy musieli składać żadnych korekt i wyjaśnień.

Więcej...
startup-593332_640

Czy wiemy, jaki program zastosować?

Urząd skarbowy, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom podatników, stara się robić wszystko co w jego mocy, aby ułatwić wypełnianie i wysyłanie niezbędnych dokumentów. Dlatego właśnie proponuje co chwilę różnego rodzaju programy, wyjaśnienia, a także odpowiednie strony, na których można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Warto zobaczyć z czego można tutaj skorzystać, tak aby mieć pewność, że to co będzie przez nas zastosowane, pomoże nam tego typu dokumenty wypełnić nie tylko prawidłowo, ale także szybko.

Więcej...
computer-313840_640

Czy wiemy, kiedy PIT trzeba wypełnić?

Pracodawca ma obowiązek na początku roku kalendarzowego wysłać do urzędu skarbowego pismo, w którym wykaże ile zarobiliśmy przez ostatnie 12 miesięcy i jaka część naszego zarobku powinna być wpłacona na rzecz państwa. Następnie my, jesteśmy zobligowani do tego, aby przesłać swój dokument, który możemy zlecić do wypełnienia w zakładzie pracy, albo wypełnić samodzielnie, jeśli rozliczamy się ze współmałżonkiem, czy przysługują nam jakieś ulgi. W przypadku tej drugiej opcji, warto się zastanowić, czy chcemy się rozliczać faktycznie samodzielnie, czy może przekażemy nasze dokumenty komuś, kto zajmuje się takim rozliczaniem zawodowo. Najważniejsze tutaj jest po prostu to, aby wszystko było dobrze wypełnione i żeby w odpowiednim czasie trafiło do naszego urzędu skarbowego.

Więcej...
angielski-biały-wymiana-głowicy-pieniędzy_1203-5377

Czy wypełniliśmy już PIT 2017?

Wszyscy zarabiający mają świadomość tego ,że muszą wykazywać raz do roku to, co udało im się zarobić w roku poprzednim, a czas na to mają do ostatniego dnia kwietnia. Warto jednak już teraz się tym zająć, tak aby się później nie okazało, że termin nam uciekł i musimy zapłacić karę. Możemy się zastanowić, czy chcemy skorzystać z pomocy profesjonalistów przy takim rozliczeniu, czy może wolimy to zrobić sami. Jeśli liczymy na własne umiejętności, to warto wiedzieć, że jest wiele stron, z których możemy korzystać, aby poszukiwać odpowiedzi na dręczące nas pytania. Wówczas będziemy mieli pewność, że nie popełnimy żadnego błędu, a co się z tym wiąże, że szybko będziemy mogli zapomnieć o tym obowiązku, aż do początku następnego roku.

Więcej...